info@rawapharm.com +421 948 328 589

Včelí peľ (prášok)

Peľové zrná obsahujú samčie zárodočné bunky (elementy), ktoré sú produkované všetkými rastlinami, kvetmi alebo kvetmi. Jedna lyžička peľu obsahuje zhruba 2,5 miliardy obilnín, z ktorých každá má schopnosť dodávať tie faktory, ktoré sú potrebné na hnojenie a reprodukciu konkrétnych druhov, ktoré reprezentuje (ako napríklad ovocie, obilie alebo strom).
Peľ získaný včelami je lepší ako ten, ktorý sa získava priamo z kvitnúcich rastlín. Včely si vyberajú najlepší peľ z miliónov zŕn, ktoré sú prítomné, bohaté na živiny, najmä na dusíkaté látky. Včely zmiešajú peľové zrná s lepkavou látkou, ktorá je vylučovaná z ich žalúdkov, čo umožňuje, aby peľ priľnul k zadným stehnami v "peľových košoch".
Peľ je jedným z najbohatších zdrojov vitamínov, minerálov, bielkovín aminokyselín, hormónov, enzýmov a tukov, rovnako ako významné množstvo prírodných antibiotík. Väčšina známych vitamínov v peli existuje v dokonalom pomere, čo ďalej zvyšuje ich hodnotu.
Karotenoidy sú k dispozícii v peľu kvetov, ktoré sú opeľované hmyzom, ale chýbajú z druhov opeľovaných vetrom. Peľ, ktorý je najbohatší v karotene, môže obsahovať 20-krát viac ako je prítomný v ekvivalentnej hmotnosti mrkvy.
Všetky formy včelieho peľu obsahujú vyššie množstvá vitamínov B1, B2 a E, ako sa nachádzajú v ovocí, bobuľových plodoch a zelenej zelenine. Jeden gram čerstvého surového peľu obsahuje od 7 do 15 mg. vitamínu C spolu s vitamínom E (tokoferol) a rutínom.
Rôzne ďalšie vitamíny nájdené v pele patria B5, B12, D, biotín, inozitol a PABA. Včelí peľ obsahuje až 59 rôznych stopových minerálov a všetky minerály nachádzajúce sa v peľu sú vo vysoko stráviteľnej forme. Okrem toho obsahuje včelí peľ aj lecitín, amíny, nukleín, guanín, xantín, hypoxantín, vernin, vosky, živice, živice, uhľovodíky (0,57%), sterolov (0.6%), polypeptidy, DNA, ribózu, desoxyribózu, oleje (priemer 5%) a rôzne rastové faktory.
Včelí peľ obsahuje aktívne antibiotické látky, ktoré pri kontakte okamžite zničia škodlivé patogénne baktérie. Je lepšie ako med, tak aj materská kašička a má podobnú (ale stabilnejšiu) kompozíciu ako zloženie materského želé. Celková stabilita včelieho peľu je výhodnejšia pri použití v dietetike, rovnako ako účinná forma starostlivosti o pleť počas korektívnej dermatológie. Keďže peľ obsahuje mastné kyseliny, môže to mať priaznivý vplyv na pokožku a dermálne tkanivá.
Včelí peľ sa považuje za cenný ako adaptogén tým, že pomáha pri náraste alebo strate hmotnosti, ako aj pri znižovaní hypertenzie alebo pri zvyšovaní celkových metabolických funkcií. Včelí peľ reguluje a stimuluje metabolizmus v ľudskom organizme dodávaním chýbajúcich faktorov (alebo katalyzátorov), ktoré iné potraviny neposkytujú, pričom neutralizujú katabolické účinky rôznych toxínov, látok znečisťujúcich životné prostredie, syntetických liečiv alebo potravinových prísad, čím vytvárajú zdravšie bunky, zlepšenie zdravia a pohody a dlhšia životnosť.
Benefity včelieho peľu:
- Urýchľuje rast zdravých nových buniek
- Podporuje zvýšenú opravu tkaniva
- Zlepšuje toxickú elimináciu
- Znižuje nadmernú hladinu cholesterolu
- Zvýši nízky krvný tlak
- Znižuje vysoký krvný tlak
- Podporuje zvýšenú odolnosť proti infekciám
- Stimuluje zvýšené toky žalúdočnej sekrecie
- Stabilizuje nervový systém
- Zlepšuje plodnosť u žien
- Spomaľuje rast benígnych alebo malígnych nádorov
- Odstraňuje nadmerné usadeniny vápnika
- Vylučuje nadmerné nahromadenie kyseliny močovej
- Obnovuje normálne a zdravé chute
- Zvyšuje pokoj a relaxáciu
- Pomalé pôsobenie na starnutie
- Podporuje zvýšenie koncentrácie / pamäte
- Predlžuje mladosť
- Podporuje zvýšenú silu, silu a vitalitu
- Poskytuje celkový pocit pohody