info@rawapharm.com +421 948 328 589

Brusnica extrakt

Vedecký výskum ukázal, že brusnice sú plné živín, ako sú antioxidanty, ktoré stabilizujú voľné radikály prenosom elektrónov, čím chránia telo pred škodlivými molekulami vystavenými v každodennom živote. Tieto antioxidanty sú hlavnými bojovníkmi proti chorobám a môžu zohrávať úlohu v prevencii ochorení srdca. Podľa jednej štúdie sa ukázalo, že brusnice obsahujú viac antioxidačných fenolov ako 19 ďalších bežne konzumovaných plodov.
Ukázalo sa tiež, že brusnice obsahujú významné množstvá flavonoidov, u ktorých sa preukázalo, že fungujú ako silné antioxidanty a môžu znížiť riziko aterosklerózy. Dôvodom je, že tieto zlúčeniny inhibujú oxidáciu lipoproteínov s nízkou hustotou (LDL alebo "zlý cholesterol"), ktoré sú akumulované v tepnách spôsobujú aterosklerózu tým, že obmedzujú prietok krvi. V pokročilom štádiu ochorenia môže prietok krvi klesať alebo úplne prestať, čo vedie k angíne (bolesti na hrudníku), trombóze (krvné zrazeniny) a infarktu myokardu (srdcový záchvat).
Vedci získali výsledky počas výskumu s diétami s vysokým obsahom antioxidantov a iných fytonutrientov - štúdie naznačujú, že môžu poskytnúť ochranu pred chronickými ťažkosťami súvisiacimi s vekom, ako je strata koordinácie a pamäte, ochranou mozgových buniek pred poškodením voľnými radikálmi a následným motorickým a kognitívnym funkčné straty.