info@rawapharm.com +421 948 328 589

Aloe vera listy

Existuje viac ako 500 druhov aloe v celom svete. Rastlina obsahuje asi 96% vody. Zvyšok obsahuje esenciálnu olej, enzýmy a glykoproteíny. Obsahuje viac ako 75 živín a 200 účinných látok vrátane 20 minerálov, 18 aminokyselín a 12 vitamínov. Výťažok z aloe vera sa vyrába rozdrvením celého listu rastlín. Aloe sa vyrába z vnútorného listu.
V roku 1500 B.C. Egypťania zaznamenali používanie rastlinných rastlín pri liečbe popálenín, infekcií a parazitov. Starovekí Gréci, Arabi a Španieli používajú rastliny v celej histórii a africkí poľovníci stále žijú na svojom tele, aby znižovali potenie.
Džús z aloe je upokojujúci pri podráždení zažívacieho traktu, ako sú kolitída a peptické vredy. Ako doplnok uvádza, že aloe uľahčuje trávenie, pomáha pri krvnom a lymfatickom obehu, rovnako ako funkcie obličiek, pečene a žlčníka. Aloe obsahuje najmenej tri protizápalové mastné kyseliny, ktoré sú užitočné pre žalúdok, tenké črevo a hrubou črevo. Prirodzene alkalizuje tráviace šťavy, aby sa zabránilo nadmernej acidite - bežnej príčine poruchy trávenia. Pomáha tiež vyčistiť tráviaci trakt kvôli svojmu utišujúcemu, vyrovnávaciemu efektu.
Rozsiahle výskumy z 30. rokov minulého storočia ukázali, že číry gél má výraznú schopnosť liečiť rany, ulcerácie a bolesti kvôli ochrannému účinku poťahovania, ktorý má v týchto miestach. Pomáha znížiť zápal, zmierniť opuch a zčervenanie a urýchliť hojenie ran.
Novo objavená zlúčenina v aloe, acemannan, sa teraz skúma na svoju schopnosť posilniť prirodzenú rezistenciu tela. Štúdie ukázali, že acemannan zvyšuje T-lymfocyty, ktoré pomáhajú imunitnému systému. Aloe môže pomôcť udržať pokožku pružnú, má zvlhčujúci účinok a používa sa pri kontrole akné a eczému.