info@rawapharm.com +421 948 328 589

Mladý zelený jačmeň prášok

Jačmeň je široko pestovaná rastlina, ktorá sa môže pestovať v rôznych klimatických podmienkach ako akékoľvek iná zrnovina. Použitie jačmeňa pre potraviny a liečivé účely sa datuje do staroveku - agronomovia túto obilninu pestujú už od roku 7000 pred naším letopočtom a o rímskych gladiátoroc bolo známe, že jedli jačmeň pre silu a vytrvalosť.

Množstvo vitamínov a minerálov sa nachádza v listoch zeleného jačmeňa, ktoré majú schopnosť absorbovať živiny z pôdy. V čase, keď sú listy jačmeňa vysoké 12-14 cm, obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a bielkovín potrebných pre ľudskú výživu spolu s chlorofylom. Tie sú ľahko asimilované v celom tráviacom trakte a poskytujú okamžitý prístup k životne dôležitým živinám, ako je draslík, vápnik, horčík, železo, meď, fosfor, mangán, zinok, beta karotén, vitamín B1, B2, B6, C, kyselina listová a pantoténová kyselina.
Látky v zelenom jačmeni majú silné protizápalové účinky a v skutočnosti opravujú DNA v bunkách tela. Môžu pomôcť pri prevencii karcinogenézy, starnutia a odumierania buniek tým, že chránia pred toxickými voľnými radikálmi.
Výskum v Japonsku a ďalších krajinách navyše naznačuje, že prášok zo zeleného jačmeňa môže byť prínosom pre chorýc na astmu, anémiu, artritídu, gastritídu, peptické vredy, cukrovku, obezitu, bunkové poškodenie z röntgenových snímok, srdcové choroby a hepatitídu.