info@rawapharm.com +421 948 328 589

Grapefruitová kôra

Grapefruitový strom môže rásť až do výšky 26 až 30 stôp. Samotné grapefruity sú okrúhle, s priemerom od 4 do 6 palcov - ich vonkajšia koža môže byť buď úplne žltá alebo žltá s ružovým odtieňom a buničina plodu sa pohybuje od žltej až do hlboko ružovej. Grapefruit chutí sladko.
Spojené štáty sú najväčším pestovateľom grapefruitu, čo predstavuje viac ako 40% celosvetovej produkcie, z toho približne 60% sa používa na výrobu šťavy a konzervovaného grapefruitu.
Grapefruitové semeno má vysoký obsah vitamínu C a draslíka a je dobrým prírodným zdrojom kyseliny listovej, železa, vápnika a iných minerálov. Má vysoký obsah vlákniny a nízky obsah kalórií a obsahuje bioflavonoidy a iné rastlinné zložky, o ktorých vie, že sú veľmi prospešné. Medzi primárne známe zložky patria početné polyfenolické zlúčeniny (kvercetín, hesperidín, rutín, apigenín a camperol). Rôzne ružové a červené odrody grapefruitu majú vysoký obsah betakaroténu, ktorý je prekurzorom vitamínu A.
Semená grapefruitov sú dobre známe ako protiplesňové látky - ich užívanie zabíja mnoho rôznych druhov parazitov a pomáha telu pri výrobe prospešných baktérií. Biologicky aktívna prírodná zložka, ktorá sa nachádza v semenách, zabíja streptokoky, stafylokoky, salmonelu, napr. koli, kandida, herpes, chrípka, parazity a huby.