info@rawapharm.com +421 948 328 589

Srvátkový proteín WPC80

Srvátkový  proteín je zmes globulárnych proteínov, izolovaných zo srvátky, kvapalného materiálu, ktorý vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe syrov.

Srvátka vzniká pri zrazení mlieka. Je jednou zložkou mliečnej bielkoviny. Tou druhou je kazeín. Pomer srvátkovej a kazeínovej bielkoviny v mlieku je 1:4. Pri zrazení mlieka vznikne tvaroh, teda mliečna bielkovina - kazeín. Potom zostane ešte tekutina a to je práve srvátka. Má žltozelenú farbu. A práve táto surovina sa využíva k výrobe srvátkových proteínov.
Srvátková bielkovina je najrýchlejšie vstrebateľným zdrojom bielkovín.
Našu srvátku vyrábame CFM metodou (Cross Flow Microfiltration). CFM je prirodzený, nechemický výrobný proces, pri ktorom sa vyrába srvátková bielkovina najvyššej kvality, filtruje sa špeciálnym, technicky vyspelým keramickým cross-flow filtrom, ktorý umožňuje dokonale filtrovať všetky nežiadúce látky (ako tuk, laktóza ap.) a izolovať čistý srvátkový proteín.

CFM je úplne prirodzený, nechemický proces bez použitia chemických látok.

CFM  je v súčasnosti najšetrnejší spôsob výroby proteínu, pretože surovina  nie je pri výrobe vystavená faktorom ako vysoký tlak a vyoká teplota.  Surovina prechádza sa iba cez keramické filtre. Proteín - jeho štruktúra, zloženie, vôňa, farba a chuť sú prírodné, nezmenené, vo svojej prirodzenej forme.

WPC 80 je prírodný, rozpustiteľný srvátkový koncentrát vyrobený ultrafiltráciou a sprejovým sušením z čerstvej sladkej srvátky.


Špecifikácia

Aminokyselinový profil