info@rawapharm.com +421 948 328 589

Brusnica prášok

Vedecký výskum ukázal, že brusnice sú plné živín, ako sú antioxidanty, ktoré stabilizujú voľné radikály darovaním elektrónu, čím chránia telo pred škodlivými molekulami vystavenými v každodennom živote. Tieto antioxidanty sú hlavnými bojovníkmi proti chorobám a môžu zohrávať úlohu v prevencii ochorení srdca. Podľa jednej štúdie sa ukázalo, že brusnice obsahujú viac antioxidačných fenolov ako 19 ďalších bežne konzumovaných plodov.
Ukázalo sa tiež, že brusnice obsahujú významné množstvá flavonoidov, ktoré fungujú ako silné antioxidanty a môžu znížiť riziko aterosklerózy. Dôvodom je, že tieto zlúčeniny inhibujú oxidáciu lipoproteínov s nízkou hustotou (LDL alebo "zlý cholesterol"), ktoré akumulujú v tepnách a spôsobujú aterosklerózu obmedzením prietoku krvi. V pokročilom štádiu ochorenia môže prietok krvi  klesať alebo úplne prestať, čo vedie k angíne (bolesti na hrudníku), trombóze (krvné zrazeniny) a infarktu myokardu (srdcový záchvat).
Vedci získali sľubné výsledky pri výskume s diétami s vysokým obsahom antioxidantov a iných fytonutrientov - štúdie naznačujú, že môžu poskytnúť ochranu pred chronickými ťažkosťami súvisiacimi s vekom, ako je strata koordinácie a pamäte, ochranou mozgových buniek pred poškodením voľnými radikálmi a následným motorickým a kognitívnym funkčné straty.