info@rawapharm.com +421 948 328 589

Mladý zelený jačmeň

Množstvo vitamínov a minerálov sa nachádza v listoch zeleného jačmeňa, ktoré majú schopnosť absorbovať živiny z pôdy. V čase, keď sú listy jačmeňa vysoké 12-14 palcov, obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a bielkovín potrebných pre ľudskú výživu spolu s chlorofylom. Tie sú ľahko asimilované v celom tráviacom trakte a poskytujú okamžitý prístup k životne dôležitým živinám, ako je draslík, vápnik, horčík, železo, meď, fosfor, mangán, zinok, beta karotén, vitamín B1, B2, B6, C, kyselina listová a pantotén kyselina.
Ukázalo sa, že látky v jačmennej tráve majú silné protizápalové účinky a v skutočnosti opravujú DNA v bunkách tela. Môžu pomôcť pri prevencii karcinogenézy, starnutia a smrti buniek tým, že chránia pred toxickými voľnými radikálmi.
Výskum v Japonsku a ďalších krajinách navyše naznačuje, že prášok zo zeleného jačmenného džúsu môže byť vhodný pre liečbu astmy, anémie, artritídy, gastritídy, peptických vredov, cukrovky, obezity, bunkového poškodenia, srdcových chorôb a hepatitídy.