info@rawapharm.com +421 948 328 589

Acerola extrakt

  • Acerola je listnatý strom zvyčajne nachádzajúci sa v suchých lesoch. Má nízku toleranciu voči chladu. Sú citlivé aj na vietor, pretože majú plytké koreňové systémy, ale tolerujú suchosť.
    Strom aceroly je veľký, pomerne rýchlo rastúci krovovitý ker alebo malý strom. Vetvy sú krehké a ľahko sa zlomia. Listy Aceroly sú tmavé až svetlo zelené a lesklé, keď sú zrelé. Sú kopijovitéo tvaru. Kvety sú malé, ružovo-bielej farby a majú päť plátkov. Ovocie Acerola je okrúhlé až oblé a čerešňovité, ale s 3 lalokmi. Sú jasne červené (zriedkavo žlto-oranžové) s tenkou kožou a sú ľahko poškoditeľné. Buničina je šťavnatá a celkom kyslá s jemnou chuťou a jablkovou príchuťou.
    Plody čerešne Acerola, Malpighia punicifolia L., sú bohaté na vitamín C a karotenoidy, pričom plody čerešne sú jedným z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C. Čerstvé ovocie môže obsahovať až 4000 mg vitamínu C na gram čerstvej hmotnosti (hoci sa zvyčajne pohybuje okolo 1500 mg). Pomaranče poskytujú 500 až 4 000 jednotiek na milión vitamínu C alebo kyseliny askorbovej, zatiaľ čo Acerola sa pohybuje v rozmedzí od 16 000 do 172 000 jednotiek na milión. Zelené ovocie má dvojnásobok hladiny vitamínu C zrelého ovocia. Plody sa vyvíjajú až do dozretiai za menej ako 25 dní
    Acerola tiež obsahuje synergické bioflavonoidy - rutín a hesperidín, karotenoidy a ďalšie vitamíny, minerály a fytonutrienty, čo z nej robí ideálny potravinový zdroj živín potrebných na podporu imunity. V acerole bolo identifikovaných sto päťdesiat ďalších zložiek; hlavnými sú furfural, kyselina hexadekánová a limonén. Okrem toho, že sú vynikajúcim zdrojom silných antioxidantov, čerešne Acerola sú tiež bohaté na bielkoviny a minerálne soli - hlavne železo, vápnik a fosfor.
    Acerola sa tiež tradične používa ako adstringentný, diuretický, arteriálny stimulant pre pečeň a obličkové systémy a srdce. Používa sa ako pomocná liečba pri anémii, cukrovke, vysokého cholesterolu, problémov pečene, plesňových infekcií, reumatizmu a tuberkulózy.